Jak zrobić kreskę nad okiem ?

Jak zrobić kreskę nad okiem ?

Kreska na powiece jest modna i stanowi uzupełnienie makijażu. Jeśli jednak sama nie potrafisz jej narysować, podpowiemy Ci, jak ją wykonać.

Najlepiej zacząć od kredki, bowiem jest ona najłatwiejsza w obsłudze. Po uzyskaniu wprawy przejść można na nieco trudniejszy etap – posługiwanie się eye linerem w flamastrze, następnie w płynie.

Rozpoczynając malowanie kreski, nasza ręka nie może drżeć. Najlepiej zatem ułożyć ją tak, by łokieć był oparty o stolik. Teraz na powiece należy narysować kilka malutkich punktów, które następnie należy połączyć płynnym ruchem. Narysowaną kreskę można dowolnie modyfikować, w zależności od potrzeb i kształtu oczu.

Oczy szeroko rozstawione

Kreska na powiece oczu szeroko rozstawionych nie powinna być dociągnięta do zewnętrznego kącika, natomiast wewnętrzna jej część powinna być silniej zaakcentowana.

Oczy blisko osadzone

Poprowadź kreskę od połowy oka i przedłuż ją poza zewnętrzny jego kącik.

Oczy opadające
Powieki zostaną optycznie podniesione, jeśli kreska zostanie pociągnięta ku górze.

Oczy głęboko osadzone, małe
Czarna kreska nie jest w ogóle wskazana, pomniejsza ona optycznie oczy. Dużo lepszym rozwiązaniem jest wybór jasnych, błyszczących kolorów.

Kolory kredek i eye linerów
Dla pań o niebieskim kolorze tęczówki znakomitym kolorem jest brązowa kredka czy eye linera, w przypadku oczu zielonych świetnie sprawdza się odcień fioletowy, natomiast w przypadku oczu brązowych idealnie sprawdzi się kosmetyk w kolorze granatowym.

Makijaż oczu z wykorzystaniem kreski podkreśla i wieńczy zastosowanie maskary i cieni do powiek. Wymaga wprawy i wyważonej ręki, co jest do opanowania.