Zmniejsz ryzyko zawału z koenzymem Q10

Zmniejsz ryzyko zawału z koenzymem Q10

Koenzym Q10, czyli enzym młodości jest to niezwykł związek chemiczny, którego cudowne właściwości działania odkryto już wiele lat temu.
Normalnie enzym ten produkowany jest przez wątrobę. Do 25. roku życia jego produkcja odbywa się w sposób naturalny, do 35. roku życia jego porodukcja gwałtownie spada. Jeśli produkcja koenzymu Q10 spadnie gwałtownie do wartości kilkudziesięciu procent co zwykle dzieje się po 35. roku życia dochodzi do apoptozy komórek, czyli umierania komórek, daletgo nazywa się go koenzymem młodości.
Największe doświadczenia z koenzymem Q10 przeprowadzali Japończycy, podając go osobie po zawale. Grupa osób, która go dostawała przeżywała i znacznie zmniejszało się ryzyko pojawienia się kolejnego zawały, natomiast wśród grupy osób nie otrzymujących koenzym Q10 odnotowywano kolejny zawał. Znacznie zwiększyła się ilość zgonów. Badania przerwano ze względu na ich nieetyczność.
* uczestniczy w procesach dotleniania komórek
* korzystnie wpływa na pracę skurczową mięśnia sercowego
* bierze udział w syntezie ATP, czyli wysokoenergetycznych związków fosporanowych
* jest bardzo silnym antyoksydantem, czyli ochrania i zgarnia wszystkie toksyczne wolne rodniki, które się w czasie zaburzeń metabolicznych i stanów zapalnych tworzą
* chroni komórki przed niekorzystnymi skutkami przemiany materii

Firma CaliVita International oferuje koenzym Q10 w trzech postciach różniących się dawkami
1. SUBLIGUAL COQ10
- ma postać podjęzykową
- jedna tabletka zawiera 30 mg koenzymu Q10
Polecana jest dla osób z chorobą wieńcową, po zawale lub w przypadku ciężkich chorób układu krążenia w ilości od 2 do 3 tabletek na dobę lub profilaktycznie jedna tabletka dziennie.

2. SUPER COQ10 PLUS
- jedna tableta zawiera 20 mg koenzymu oraz beta caroten, witamine E i selen

3. COENZYMEQ10
- jedna tabletka zawiera 10 mg koenzymu oraz beta caroten, witamine E i selen

Osoby po 30. roku życia powinny suplementować sobie codziennie koeznym Q10, ponieważ nie są w stanie wytworzyć go sobie samodzielnie w odpowiedniej ilości. Koenzym Q10 powinny przyjmować również osoby z otyłością, z chorobami układu krążenia oraz mało aktywne fizycznie.